Вести што го содржат тагот Претседател

Собранието на РФМ според најстрог протокол

На 31 јануари ќе се одржи редовно изборно Собрание на РФМ

Прочитај повеќе

Видерер сака пак да биде претседател

Австрискиот шеф на ракометот, извесно ќе биде на чело на ЕХФ и во следните четири години

Прочитај повеќе

Охрид доби нов претседател

РК Охрид продолжува напред, денеска доби нов претседател

Прочитај повеќе

Претседателот на Охрид поднесе оставка

Претседателот на Охрид незадоволен што неговиот клуб не доби директен излез во Европа, поднесе оставка

Прочитај повеќе

Металург прв пат има жена за претседател

Бордот на директори на Металург, денеска постави нов претседател на ракометниот клуб

Прочитај повеќе