Вести што го содржат тагот Фајнал фор

„Ф4“ останува во Будимпешта

Уште пет години унгарските клубови Ф4 ќе играат на домашен терен

Прочитај повеќе

ВИДЕО: ЕХФ со видео го најави и Вардар

ЕХФ подготви четири видеа за учесниците на ЕХФ Фајнал Фор

Прочитај повеќе

ЗА ЕДНА ГОДИНА ВО ЗАБОРАВ: Денеска се игра женскиот Фајнал Фор

Женскиот ракомет во Македонија отиде во заборав. Земјата меѓутоа продолжи да се врти и денеска се игра нов Фајнал Фор во Будимпешта

Прочитај повеќе

Куманово спремно за два Фајнал Фор турнира

Денеса се играат полуфиналните средби од Фајнал Фор турнирот на Македонија женска конкуренција

Прочитај повеќе

ФАЈНАЛ ФОР: Вардар против Барса

Вардар го доби противникот за првиот меч на Фајнал Фор турнирор во Келн

Прочитај повеќе