Вести што го содржат тагот Репрезентација

Велковски: Посебно е чувството кога играш за репрезентација

Мартин Велковски по подолго време се враќа на терен и во репрезентација

Прочитај повеќе

Петров: Да го покажеме најдоброто од нас на терен

Македонскиот тим се спрема за двата дуела со селекцијата на Португалија

Прочитај повеќе

Кузмановски: Ќе пружиме максимум, но ни треба и поддршка

Филип Кузмановски ќе ја има главната улога на надворешната позиција на дуелите со Португалија

Прочитај повеќе

Лазаров повика двајца нови играчи

Селекторо беше принуден да направи измени

Прочитај повеќе

Без Талески, неизвесни Пешевски и Танкоски за Португалија

Македонија без неколку играчи на претстојниот дуел со Португалија

Прочитај повеќе