Вести што го содржат тагот Засилувања

Охрид доведе нов странец, десен бек

Десната бековска позиција во Охрид ќе ја покрие српски интернационалец

Прочитај повеќе

Голден Арт договори две засилувања

Голден Арт ангажираше две засилувања за следната сезона

Прочитај повеќе

Какви засилувања доаѓаат во Битола и Вардар?

Краток преглед на сезоната за најавените засилувања на Е. Пелистер и Вардар

Прочитај повеќе

Татабања претстави двајца „пелистерци“

Двајца ракометаи на Еурофарм Пелистер се промовирани во Унгарија, остануваат уште двајца

Прочитај повеќе

РК Аеродром се прегрупира и засилува

Екипата која е заслужна за подемот на неколку играчи се прегрупира пред пролетниот дел од сезоната

Прочитај повеќе