Вести што го содржат тагот Шиофок

Нов клуб за селекторот на Србија

Словенецот кој своевремено беше дел од ЖРК Вардар има висока цена

Прочитај повеќе

Хмирова оди во пакет со Пенезиќ?

Се поизвесно е дека Пенезиќ ќе го засили Шиофок, а во пакет со неа би можела и Татјана Хмирова

Прочитај повеќе

Пенезиќ ја одложи пензијата

Хрватскиот бек на Вардар, официјализираше дека нема да се пензионира, туку ќе игра уште една година

Прочитај повеќе

Пенезиќ продолжува во Шиофок?

Хрватскиот бек најави крај на кариерата, но можеби нема да биде така

Прочитај повеќе