Вести што го содржат тагот Извиѓач

Извиѓач пак испадна од СЕХА

БиХ одново нема претставник во меѓународната лига

Прочитај повеќе

Вардар ја затвори СЕХА со рутинска победа

ИЗВИЃАЧ - ВАРДАР 28-31 (10-16)

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Шпенде го разби проклетството на Металург

Металург, конечно, победи со пресврт

Прочитај повеќе

Вардар се загреа за Келце, Жељо се спасува со победа

Вардар ги загреа и резервните силите пред последниот меч од Лигата на шампионите со Келце

Прочитај повеќе

Металург само до бод против Извиѓач

Двата аутсајдери во СЕХА ги поделија бодовите

Прочитај повеќе