Вести што го содржат тагот СКА Минск

СЕХА: Мешков повторно шампион на Белорусија

Мешков Брест виде конкуренција годинава, но успеа да го одбрани шампионскиот пехар од СКА

Прочитај повеќе

Мешков Брест на бод до титула

Уште од времето на Динамо Минск во Белорусија немало ваква израмнета трка за титула

Прочитај повеќе

СКА го врати голманот од Одорхеи

По Баранов, уште еден играч на Одорхеи си се врати во Белорусија

Прочитај повеќе