Вести што го содржат тагот СКА Минск

Белоруските надежи за Никуленков

Поранешниот капитен на Мешков Брест ќе ги кали новите генерации

Прочитај повеќе

Сехалигашот си најде голман

Сехалигашот најде замена за пребегнатиот руски голман

Прочитај повеќе

СЕНЗАЦИЈА ВО БЕЛОРУСИЈА: Мешков го загуби Купот!

Вардар и Целје добија друштво

Прочитај повеќе

СКА Минск жали што не влегле во СЕХА

Ако игравме во СЕХА, немаша да ги загубиме сите играчи - вели поранешниот директор на Минск

Прочитај повеќе

Капитенот на Мешков прејде во СКА Минск

Капитенот на Мешков Брест, следната сезона ќе игра во најголемиот домашен ривал на сехалигашот

Прочитај повеќе