Вести што го содржат тагот Египет

Давид Дејвис стана шампион на Египет (ВИДЕО)

Ал Ахли предводен од Давид Дејвис стана нов првак на Египет

Прочитај повеќе

Пастор на нова мисија, станува селектор

Десет години водеше една екипа, а сега одново се враќа на репрезентативна работа

Прочитај повеќе

Се разделија Парондо и Египет

Со завршувањето на СП, заврши и љубовта меѓу Парондо и Египет

Прочитај повеќе

Потоп на Хрватска на првиот меч

Неочекувано висок пораз на Хрватска на првиот натпревар на Светското првенство

Прочитај повеќе

Eгипет ги освои Карпати, Романија пак разочара

Уште едно разочарување за четата на Хавиер Чави Пасквал

Прочитај повеќе