Вести што го содржат тагот Египет

Македонија ќе игра за бронза на Медитеранските игри

Македонија не успеа да победи во полуфиналето, Египет беше преголе залак

Прочитај повеќе

Најдобриот стрелец си замина од Динамо (Б)

Бразилецот заминува од Романија и се сели во Египет

Прочитај повеќе

Лазаров: Правиме тим каде секој ќе треба да даде придонес во играта

Македонија ги одработе двата меча во неделата на ЕХФ

Прочитај повеќе

Египет подобар и на вториот дуел со Македонија

Македонија ги одработе подготовките во Каиро со втор меч со Египет

Прочитај повеќе

ЛИНК за гледање на мечот Египет - Македонија „2“

Македонија и Египет денеска ќе го одиграат вториот натпревар. Ќе можете да го гледате во живо

Прочитај повеќе