Вести што го содржат тагот Кадетско СП

Германија и Египет први до 1/4 финале

Германија не дозволи изненадување

Прочитај повеќе

KAДЕТСКО СП, 3 КОЛО: Денеска се сите на терен, распоред, ЛИНК

Распоред на натпревари од трето коло на Кадетското СП. Влезот во салите е бесплатен

Прочитај повеќе

КАДЕТСКО СП: Џинови од Тунис, исландска ѕвезда, Хрватска со супер крило...

Утре почнува кадетското СП во Македонија. Каде се на скалата нашите надежи?

Прочитај повеќе

КАДЕТСКО СП: Ракометаришта што „проодеа“ во Македонија

​Македонија ќе биде домаќин на кадетско СП. Кога последниот пат организираше машки мундијал видовме ревија на ѕвезди...сега пак ќе биде така

Прочитај повеќе

Отворени картите на првиот противник на Македонија

Кадетско СП - Македонија 2019

Прочитај повеќе