Вести што го содржат тагот Оставка

Партизан остана без тренер и пола играчи

Сезонава не е таква каква што очекуваа црно-белите

Прочитај повеќе

Ивица Обрван поднесе оставка во БиХ

Неисполнети обвврски, донесоа до предвремен раскин на договорот

Прочитај повеќе

Червар: Си одам, тоа е тоа!

Прв селектор на кој Египет му дојде до „глава“

Прочитај повеќе

Рикардињо се повлече, Бразил ќе игра на СП

Претседателот на Ракометната Конфедерација на Бразил се повлече од функцијата

Прочитај повеќе

Претседателот на Охрид поднесе оставка

Претседателот на Охрид незадоволен што неговиот клуб не доби директен излез во Европа, поднесе оставка

Прочитај повеќе