Вести што го содржат тагот Момир Илиќ

Веспрем ги избрка вардарците

Двајца поранешни ракометари на Вардар денеска добија билет во еден правец од Веспрем

Прочитај повеќе

Српска легенда го презема Вецлар?

Наредната сезона, Вецлар би требало да има нов тренер

Прочитај повеќе

Крај на кариера на уште еден играч на Веспрем

Се зголемува друштвото на ѕвезди што ја завршуваат кариерата

Прочитај повеќе

Момир Илиќ ќе каже крај во Бундес лига

Ќе игра само уште една година

Прочитај повеќе

Манасков: Вардар е друг тим, но ист систем

Веспрем не штеди комплименти за Вардар пред саботната пресметка

Прочитај повеќе