Вести што го содржат тагот Вујовиќ

Вујо повторно станува селектор

Следниот ангажман на познатиот тренер ќе биде на Исток

Прочитај повеќе

Вујо и Подравка не се договорија

Поранешниот тренер на Вардар, Веселин Вујовиќ нема да преземе женски клуб

Прочитај повеќе

Вујовиќ: Си одам од Вардар со чиста совест

Веселин Вујовиќ веќе не е тренер на Вардар

Прочитај повеќе

Вујовиќ: Ова беше грдо за гледање, загубивме добиен меч

Вардар е во лоша серија пред најважниот меч во сезоната

Прочитај повеќе

Кузмановски добива соиграч од Келце

Еден десен бек помалку во стројот на Талант Душебаев

Прочитај повеќе