Вести што го содржат тагот Стоилов

Стоилов: Се надевам со Бахреин ќе биде полесно

Столе Стоилов беше играч на натпреварот на дуелот со Јапонија

Прочитај повеќе

Стоилов го напушти изборот за најдобри спортисти

Капитенот на Вардар бил испровоциран на доделувањето на наградите на АМС и си заминал од салата

Прочитај повеќе

Се врати Столе Стоилов

Се врати на терен повредниот македонски репрезентативец

Прочитај повеќе

Стоилов има фрактура на дланка, следи пауза

Вардар ќе биде неколку недели без капитенот

Прочитај повеќе

Стоилов незвесен за Русија, но и за СЕХА Ф4

Столе Стоилов се пожалил на болки во препоните и ќе треба да одмори некое време

Прочитај повеќе