Вести што го содржат тагот Австрија

СП жени: Полска „киксна“, Австрија оди на СП

Квалификации за СП. Австрија се враќа на големата сцена

Прочитај повеќе

Обрван ја поведе БиХ кон ЕП 2022

БиХ направи голем чекор кон ЕП 2022

Прочитај повеќе

Екс голман на Вардар на голот на Австрија

Српскиот голман доби државјанство и на 38 години ќе дебитира за Австрија

Прочитај повеќе

ЕП 2022: Австрија играше или Австралија?

Австрија играше во квалификациите за ЕП во стил со кој Бешикташ игра во Европската лига

Прочитај повеќе

ПИК Сегед најде замена за Сигурмансон

Замената за Исланѓанецот доаѓа од Швајцарија

Прочитај повеќе