Вести што го содржат тагот Австрија

Не било лесно да се организира женско ЕП

Се распаѓа коалицијата Австрија, Унгарија и Швајцарија

Прочитај повеќе

Австрија се повлече од јуниорското СП

Ковид не е главна тема, но не е ниту завршена работа

Прочитај повеќе

Пехар за Митков, разделба со Костески

Заврши првенството и во австриската Челинџ Лига

Прочитај повеќе

СП: Ковид ја коси Австрија, Бразил лесно со Хрватска...

Во тек е првото коло од Светското првенство во Шпанија

Прочитај повеќе

Австрија без селекторот на СП Шпанија

Селекторот на Австрија е позитивен на Ковид и нема да биде дел од мундијалот

Прочитај повеќе