Вести што го содржат тагот Австрија

СП: Ковид ја коси Австрија, Бразил лесно со Хрватска...

Во тек е првото коло од Светското првенство во Шпанија

Прочитај повеќе

Австрија без селекторот на СП Шпанија

Селекторот на Австрија е позитивен на Ковид и нема да биде дел од мундијалот

Прочитај повеќе

Играла 10 минути со три исклучувања!

Последните минути од средбата Австрија - Хрватска ќе се преиграат

Прочитај повеќе

СП жени: Полска „киксна“, Австрија оди на СП

Квалификации за СП. Австрија се враќа на големата сцена

Прочитај повеќе

Обрван ја поведе БиХ кон ЕП 2022

БиХ направи голем чекор кон ЕП 2022

Прочитај повеќе