Вести што го содржат тагот Кузмановски

ОРТЕГА: Се надевам дека Кузмановски ќе продолжи вака

Кузмановски игра во се подобра форма, а тренерот на Хановер се надевам дека ова е почеток и така и ќе продолжи

Прочитај повеќе

БУНДЕС БИЛАНС: Прва победа за Томовски

Први бодови за Мартин Томовски во Бундес лигата

Прочитај повеќе

БУНДЕС БИЛАНС: Кузмановски влезе во „шема“ во Хановер

Двајца македонски репрезентативци вечерва беа на терен во Германија

Прочитај повеќе

БУНДЕС БИЛАНС: Кузмановски доби шанса со Кил, Томовски одличен со РНЛ

Филип Кузмановски и Мартин Томовски вечерва имаа далеку подобра статистика отколку во првото коло

Прочитај повеќе

Kузмановски го пропушта стартот на Бундес лигата?

Македонскиот бек е во трка со времето

Прочитај повеќе