Вести што го содржат тагот Дувњак

ВЕСТИ ОД ЕП: Хрватска добива засилување, но Дувњак е „аут“

Многу проблеми во репрезентациите што играат на ЕП Унгарија и Словачка

Прочитај повеќе

Хрватска без Дувњак против Франција

Голем хендикеп за хрватскиот тим пред дуелот со нивниот најголем ривал низ историјата

Прочитај повеќе

Дувњак и Палмарсон против СП Египет

Две големи ѕвезди се против одржувањето на Светското првенство во Египет

Прочитај повеќе

Дувњак: Се вративме, па ги примивме тие два глупи гола

Тие два глупи гола

Прочитај повеќе

ALL STAR: Дувњак ја „украде“ славата од Сагосен (ВИДЕО)

ЕХФ го прогласи идеалниот тим на ЕХФ ЕУРО

Прочитај повеќе