Вести што го содржат тагот Повреди

Пет играчи на Келце се „аут“

Келце нема да може да смета дури на пет ракометари на стартот на Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Засилувањата на Келце, доаѓаат повредени

Проблемите на Келце почнаа уште во предсезоната

Прочитај повеќе

Главоболки за Раул и Талант пред Ф4 Келн

Двајцат познати тренери можеби нема даможат да сметаат на сите играчи

Прочитај повеќе

Топ вести: Митревски добива нов колега, три ѕвезди предвреме ја завршија сезоната...

Бидете во тек. Прочитајте ги најинересните вести од ракометна Европа

Прочитај повеќе

Вести: Карбеска и Илиева на дерби во Унгарија, трансфери, повреди, суспензии

Кратки вести од ракометната сцена

Прочитај повеќе