Вести што го содржат тагот Анализа

ДРАГАН ЃУКИЌ АНАЛИЗА: Le Roi Est Mort, Vive Le Roi!

Завршна анализа на Драган Ѓукиќ на Европското првенство во Данска

Прочитај повеќе

ДРАГАН ЃУКИЌ АНАЛИЗА: Прв што се менува е ликот во огледалото

Анализа на ЕП напишана со „перото“ на Драган Ѓукиќ

Прочитај повеќе

АНАЛИЗА: Украина, што треба да знаете за нив

Ви го претставуваме првиот противник на Македонија, репрезентацијата на Украина

Прочитај повеќе

АНАЛИЗА - Австрија, што треба да знаете за нив

Што треба да знаете за најважниот противник на Македонија на претстојното ЕП

Прочитај повеќе

ПОГЛЕД КОН ВЕЛЕЊЕ: Кој е Горење, противникот на Металург

Металург имаше добра ждрепка, но не може да се оквалификува како фаворит за пласман во групната фаза на ЕХФ Куп

Прочитај повеќе