Вести што го содржат тагот Исланд

Инфаркт меч и победа на Македонија над Исланд

ИСЛАНД - МАКЕДОНИЈА 33-34 (17-17)

Прочитај повеќе

Гледајте денеска: Македонија против Исланд, квалификации за ЕП

Ден резервиран за квалификации за ЕП 2020

Прочитај повеќе

Пешевски: Дојдовме со ведри мисли и позитивен дух

Македонија тренираше на Исланд. Жарко Пешевски е оптимист пред натпреварот

Прочитај повеќе

Гудмундсон: Играат опасна „седум на шест“

Имаат нов селектор и не знам какви промени ќе внесе во тимот - Гудмундур Гудмундсон

Прочитај повеќе

Исланд направи една замена

Селекторот на Исланд повика нов централен бек

Прочитај повеќе