Вести што го содржат тагот Исланд

ГОГ е тим со план: Доаѓа врвен тренер

Данскиот клуб сезонава продаваше само на најбогати клиенти

Прочитај повеќе

Исланд „краде“ тренер од Норвешка?

Исланд има опасна калкулација за позицијата селектор

Прочитај повеќе

Сменија селектори по СП, арно ама...

Четири селектори ќе дебитираат на тековните квалификации. Тројца веќе не се прославија

Прочитај повеќе

Трули јаболка го избркаа селекторот на Исланд

Најуспешниот селектор на Исланд даде отказ, сега се прегрупираат на островот

Прочитај повеќе

Исланд остана без селектор!

Селекторот на Исланд, Гудмундур Гудмундсон се раздели со машката репрезентација

Прочитај повеќе