Вести што го содржат тагот Мартин Томовски

Томовски е во 1/4 финале на Куп

Двајца македонски интернационалци ќе се борат за влез на Ф4 турнирот во германскиот Куп

Прочитај повеќе

Томовски доби специјален тренер

Лудвигсхафен назначи нов тренер на голманите

Прочитај повеќе

НЕВИДЕНА ДРАМА ВО ГЕРМАНИЈА: Томовски во Прва Бундес Лига!

Неверојатна драма во Бундес лигата. Македонскиот голман ќе брани за тим од првата Бундес лига

Прочитај повеќе

Томовски потпиша за клуб од Бундес лига

Уште еден Македонец во Германија

Прочитај повеќе

Без Крстевски и Томовски во Белград

Раул Гонзалез реши да поведе 19 играчи во Белград. Во Скопје останува еден голман и еден играч од бековската линија

Прочитај повеќе