Вести што го содржат тагот Швајцарија

ВИДЕО: Кадетен го одбрани тронот, ќе аплицира за ЛШ

Кадетен предводен од Кањељас го одбрани шампионскиот пехар во Швајцарија

Прочитај повеќе

Црногорската ѕвезда се сели во Луцерн

Швајцарците го добија потписот на Црногорецот

Прочитај повеќе

Арсеновски оди во Амичитија

Пивотот на Е. Пелистер 2, во продолжение на сезоната ќе игра во Швајцарија

Прочитај повеќе

Не било лесно да се организира женско ЕП

Се распаѓа коалицијата Австрија, Унгарија и Швајцарија

Прочитај повеќе

Од ЕП први си заминаа Србија и Швајцарија

ЕП заврши за два тима, вечерва ќе заврши уште за два

Прочитај повеќе