Вести што го содржат тагот Швајцарија

Швајцарецот во Магдебург до 2027

Голманот на Швајцарија го зголеми својот рејтинг

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Кадетен го одбрани тронот, ќе аплицира за ЛШ

Кадетен предводен од Кањељас го одбрани шампионскиот пехар во Швајцарија

Прочитај повеќе

Црногорската ѕвезда се сели во Луцерн

Швајцарците го добија потписот на Црногорецот

Прочитај повеќе

Арсеновски оди во Амичитија

Пивотот на Е. Пелистер 2, во продолжение на сезоната ќе игра во Швајцарија

Прочитај повеќе

Не било лесно да се организира женско ЕП

Се распаѓа коалицијата Австрија, Унгарија и Швајцарија

Прочитај повеќе