Вести што го содржат тагот Манасков

МАНАСКОВ: Да го доиграме СП достоинствено

Да го доиграме СП достоинствено, па потоа да се направи анализа

Прочитај повеќе

Манасков: Вардар е друг тим, но ист систем

Веспрем не штеди комплименти за Вардар пред саботната пресметка

Прочитај повеќе

За фановите, Манасков е најдобриот играч на Веспрем

Фановите на Веспрем најмногу го испочитуваа Дејан Манасков

Прочитај повеќе

Заврши ЛШ за Манасков и Веспрем

Веспрем не успеа да надополни минус од седум гола разлика и го заврши настапот во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Манасков го преседе поразот на Веспрем

Пик Сегед го совлада Веспрем и тоа како гостин. Манасков не се запиша во листата на стрелци

Прочитај повеќе