Вести што го содржат тагот Манасков

Дејвис ги „чува“ Манасков, Штербик и Ненадиќ за Вардар

Три познати имиња денеска нема да играат за Веспрем во домашното првенство

Прочитај повеќе

МАНАСКОВ: Да го доиграме СП достоинствено

Да го доиграме СП достоинствено, па потоа да се направи анализа

Прочитај повеќе

Манасков: Вардар е друг тим, но ист систем

Веспрем не штеди комплименти за Вардар пред саботната пресметка

Прочитај повеќе

За фановите, Манасков е најдобриот играч на Веспрем

Фановите на Веспрем најмногу го испочитуваа Дејан Манасков

Прочитај повеќе

Заврши ЛШ за Манасков и Веспрем

Веспрем не успеа да надополни минус од седум гола разлика и го заврши настапот во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе