Вести што го содржат тагот Кадети

ИХФ ги откажа јуниорските првенства

ИХФ ги откажа јуниорските мундијали

Прочитај повеќе

Охрид вклучи кадети во првиот тим

Тројца млади ракометари ќе добијат поголема шанса во Супер лигата

Прочитај повеќе

Македонските јуниори нема да играат за СП

По сениорите, ЕХФ им ускрати шанса и на јуниорите да отидат на СП

Прочитај повеќе

Виена го одложи Кадетскиот ЕХФ Шампионат во Македонија

ЕХФ Шампионатот што требаше да се одржи во Македонија во јануари е презакажан за во август

Прочитај повеќе

Второ место носи бараж за ЕП и СП, но од кога?

Младите македонски репрезентации се борат за влез во повисок ранг на натпреварување

Прочитај повеќе