Вести што го содржат тагот Јагањац

Јагањац опериран, познато кога се враќа на терен

Поранешниот бек на Металург веќе е во фаза на рехабилитација

Прочитај повеќе

Јагањац мора на операција

Германските доктори донесоа одлука за поранешниот бек на Металург

Прочитај повеќе

Келце го испрати Јагањац во РНЛ

Некогашниот ракометар на Металург, стигна до Манхајм

Прочитај повеќе

Келце го купи и Халил Јагањац

Поранешниот бек на Металург следната сезона ќе игра во шампионот на Полска

Прочитај повеќе

Јагањац на пат за Келце

Некогашниот бек на Металург од 2022 ќе игра за полскиот Келце

Прочитај повеќе