Вести што го содржат тагот Љубомир Врањеш

Врањеш ќе води тим против Вардар во ЛШ

Поранешниот тренер на Веспрем во нова мисија

Прочитај повеќе

Врањеш во Мешков Брест?

Шведскиот тренер ги загреа шпекулациите

Прочитај повеќе

Врањеш не е веќе ниту селектор

Унгарската федерација донесе одлука. Ќе имаат нов селектор

Прочитај повеќе

Унгарија не знае што понатаму со Врањеш

Веспрем смени тренер, но дали Унгарија ќе мора да менува селектор?

Прочитај повеќе

Врањеш преживеа, останува во Веспрем

Љубомир Врањеш останува тренер на Веспрем и следната сезона

Прочитај повеќе