Вести што го содржат тагот Марко Кизиќ

КИЗИЌ: Ова беше добро загревање

Младиот голман имаше одлична партија на првиот натпревар со Кувајт

Прочитај повеќе

Кадетите последни во Романија, Кизиќ нај голман

Машката кадетска репрезентација на Македонија загуби и на третиот натпревар на турнирот во Васлуи

Прочитај повеќе