Вести што го содржат тагот Аеродром

Уште два професионални договори во Аеродром

Скопскиот прволигаш потпиша договори со уште двајца ракометари

Прочитај повеќе

Аеродром потпиша први профи договори

Аеродром потпиша први професионални договори со тројца ракометари

Прочитај повеќе

ПРВА ЛИГА: Аеродром и Јехона во игра за Плеј оф

Последниот патник за Плеј оф, ќе се решава во последното коло

Прочитај повеќе

Младост го одржа фер плејот во Прва Лига

Викендов продолжи Прва лига, главниот меч се играше во Богданци

Прочитај повеќе

Аеродром го најави летниот камп 2020

РК Аеродром и годинава ќе има свој летен камп. Овој пат со две смени и со повеќе познати гости

Прочитај повеќе