Вести што го содржат тагот Дејан Бомбач

ВИДЕО: Кога Веспрем игра одбрана- Ќе го однесеа до дома

Дејан Бомбач налета на ѕидот на Веспрем

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Маестро Дејан Бомбач

Потегот на денот, веројатно и на колото е на словенечкиот мајстор Дејан Бомбач

Прочитај повеќе

Вујо го враќа Бомбач во репрезентација

И во Словенија има старо-ново. Вујовиќ го враќа Дејан Бомбач во репрезентацијата

Прочитај повеќе

Kелце е во криза, бара помош од милион евра

Полскиот шампион тргна по патеката на Вардар. Скратен буџет, скратени плати, заминување на играчи...

Прочитај повеќе

Сташ Скубе си замина од Сегед

Не Житњиков, туку Скуба стана жртва на доаѓањето на Бомбач

Прочитај повеќе