Вести што го содржат тагот Интервју

НОРА МОРК: Мој живот, мои лузни, мои колена...

Норвежанката не сака да се откаже од кариерата и по девет операции

Прочитај повеќе

Ги разгаливме младите играчи, не ја ценат шансата што играат на големи натпреварувања

Филип Миркуловски отворено за репрезентацијата, одлуката да не игра, за младите ракометари...

Прочитај повеќе

Брестовац: Му се закануваа и на мојот син

Интервју со селекторот на сениорската репрезентација Данило Брестовац

Прочитај повеќе

Јане Цветковски: Унгарија беше вистински избор за мене

Македонскиот голман доживува втора младост во дресот на унгарскиот Егер

Прочитај повеќе

Миграцијата е заслужна за подемот на младите

ИНТРЕРВЈУ: КАРЛОС МАРТИНГО (СЕЛЕКТОР НА ПОРТУГАЛИЈА У21)

Прочитај повеќе