Вести што го содржат тагот Кореја

Кореја му се „заблагодари“ на екс вардаровиот тренер

Ким Расмусен, своевремено тренер на ЖРК Вардар не издржа долго на Далечниот Исток

Прочитај повеќе

Со победа над Кореја, Македонија го заврши настапот на СП

Трета победа на Македонија на Светското првенство во Полска

Прочитај повеќе

Кореја со голем пресврт во финалето до пехар

Кореја со голем пресврт стигна до шампионски пехар на домашен терен

Прочитај повеќе

Кореја демонстираше што е „систем“, покрај злато освои и симпатии

Кадетскиот мундијал во Македонија, заврши, го чекаме јуниорскиот

Прочитај повеќе

Денеска во Скопје се игра за злато

Последен ден на Светското кадетско првенство во Македонија

Прочитај повеќе