Вести што го содржат тагот Кореја

И женската Кореја со европски селектор

Две репрезентации на Јужна Кореја најверојатно ќе имаат европски селектори

Прочитај повеќе

Кореја прв пат со европски селектор

За прв пат репрезентацијата на Јужна Кореја ќе има европски селектор

Прочитај повеќе

Нов удар за СП: Кореја дојде со јуниорски тим во Каиро!

Се повеќе репрезентации без почит за мундијалот и спортот што го играат

Прочитај повеќе

Корона го запре ракометот во Кореја

Кореја порано ќе го заврши првенството

Прочитај повеќе

(ВИДЕО) ШТО БИ ДОСУДИЛЕ ВИЕ: Кореја почна да слави победа, но...

Кореја постигна гол во последната секунда, но судиите го поништија

Прочитај повеќе