Вести што го содржат тагот Ренато Вугринец

ЦЕМС и Вугринец ќе формираат клуб и камп

Нов ракометен клуб во машка и женска конкуренција ќе има следната сезона - ЦЕМС 2018. Ракометен камп ЦЕМС - Вугринец ќе има уште летово

Прочитај повеќе

Вугринец отвори кафе бар во Скопје (фото)

Ренато Вугринец повторно е во Скопје, но сега во поинаква улога. Ракометната топка е заменета со кафе-ресторан бар

Прочитај повеќе