Вести што го содржат тагот Повредени играчи

Савевски во проблем: Колку повредени играчи отпаѓаат за ЕП?

Селекторот Љубомир Савевски нема да може да смета на неколку ракометарки за претстојното Европско првенство

Прочитај повеќе

ЕП ФРАНЦИЈА: Ѕвезди што ќе го пропуштат првенството

Голем број на познати играчи од разни причини нема да играат на Европското првенство што почнува утре со дуел на светскиот и олимпискиот првак

Прочитај повеќе

Словенија остана без уште еден играч!

За рубрика верувале или не, на Словенија и се повреди уште еден играч

Прочитај повеќе

Монпеље игра без пола тим

Мелвин Ричардсон ја дополни листата на повредени ракометари

Прочитај повеќе