Вести што го содржат тагот Александар Јовиќ

Александар Јовиќ: Ќе учиме да играме на резултат

Мини интервју со Александар Јовиќ, тренерот на Еурофарм Пелистер 2

Прочитај повеќе

Алушевски ќе го води Еурофарм Работник

Еурофарм (ќе) постави познат битолчанец на кормилото на клубот

Прочитај повеќе

Металург комплетен, Мсквалидѕе во аут

Утре во Битола се играат полуфиналните средби од Купот на Македонија

Прочитај повеќе

СЕХА: Јовиќ го украде шоуто, со кого војува?

Тренерот на Металург повторно ги освои насловите со изјава дадена по натпреварот со Вардар

Прочитај повеќе

Лино на трибини, Јовиќ на клупа со Мотор

Лино Червар е во Скопје, но викендов нема повторно да седне на клупата на Металург

Прочитај повеќе