Вести што го содржат тагот Барбара Лазовиќ

И Лазовиќ потпиша за ЧСМ Букурешт

Четири играчи на Вардар следната сезона ќе играат во Букурешт

Прочитај повеќе

И Лазовиќ на пат кон Букурешт?

Најновите шпекулации велат дека не три, туку четири ракометарки на Вардар ќе го засилат ЧСМ Букурешт

Прочитај повеќе

Лазовиќ е прескапа за Крим

Барбара Лазовиќ во овој момент е прескапа за словенечкиот шампион Крим

Прочитај повеќе

Лазовиќ го пропушта мундијалот

Вардаровата ракометарка нема да настапи на Светското првенство во Германија

Прочитај повеќе