Вести што го содржат тагот Стипе Мандалиниќ

Бабиќ го смести и Mандалиниќ во тимот

Жељко Бабиќ го смести и Стипе Мандалиниќ во составот за вечерашниот меч

Прочитај повеќе

Червар го превоспитува Мандалиниќ

Бекот на Хрватска натпреварот го гледаше од трибини

Прочитај повеќе

СЕХА: Мандалиниќ во Берлин

Хрватскиот бек се сели во германскиот тим Фуксе Берлин. Таму ќе го менува Србинот Петар Ненадиќ

Прочитај повеќе