Вести што го содржат тагот Нора Морк

Лакрабер: Убаво беше да се види Морк да плаче

Александра Лакрабер ги наполни насловните во норвешките медиуми

Прочитај повеќе

СП: Нора Морк ќе биде стрелец број 1

Норвешката ракометарка има голема предност на листата на стрелци пред второпласираната во моментов ривалка од Холандија

Прочитај повеќе

1500 евра за фотките на Нора Морк

Првата казна за објавените фотографии на Нора Морк е 1500 евра

Прочитај повеќе

Нора Морк жртва на хакери

„Размислував да не играм на СП туку да одам на крајот на светот и да останам таму до Божиќ“, вели Морк

Прочитај повеќе