Вести што го содржат тагот Нора Морк

Нора Морк на нова операција

Норвежанката ќе мора на нова операција на повреденото колено

Прочитај повеќе

Големо засилување за Ѓер: Морк се врати во игра

По пет месеци пауза, повредата е минато за можеби најдобрата светска ракометарка

Прочитај повеќе

„Тренерот“ Морк е скриеното оружје на Ѓер

„Таа гледа работи, што ние не ги гледаме во жарот на борбата. Работи што можат да бидат пресудни“ - Стине Бредал Офтедал

Прочитај повеќе

Гонзалез ќе ја менува Морк

Помошта за актуелниот шампион, стигна од редовите на локалниот ривал

Прочитај повеќе

Крај на сезоната за Нора Морк

Ѓер остана без три клучни ракометарки. Сезоната заврши и за Норвежанката Нора Морк

Прочитај повеќе