Вести што го содржат тагот Нора Морк

Аманда Куртовиќ три години во Ѓер

Норвешкиот десен бек следните три сезони ќе го носи дресот на унгарскиот шампион Ѓер

Прочитај повеќе

Нора Морк го одбра ЧСМ Букурешт

Големите промени во Букурешт почнуваат со ангажманот на некогаш најдобрата светска ракометарка

Прочитај повеќе

Нора Морк на нова операција

Норвежанката ќе мора на нова операција на повреденото колено

Прочитај повеќе

Големо засилување за Ѓер: Морк се врати во игра

По пет месеци пауза, повредата е минато за можеби најдобрата светска ракометарка

Прочитај повеќе

„Тренерот“ Морк е скриеното оружје на Ѓер

„Таа гледа работи, што ние не ги гледаме во жарот на борбата. Работи што можат да бидат пресудни“ - Стине Бредал Офтедал

Прочитај повеќе