Вести што го содржат тагот Лигаменти

Крај на сезоната за поранешна вардарка

Некогашната ракометарка на Вардар ќе мора долго, принудно да паузира

Прочитај повеќе

Миркуловски се повреди, ќе мора на пауза

Репрезентативниот бек ќе мора да паузира во следниов период

Прочитај повеќе

Вардар еден месец без Али Сафар

Вардар во следниот месец ќе биде без услугите на голманот од Кувајт

Прочитај повеќе

Крај на сезоната за играч на Барса

Крилото на Барса мора на операција поради која најверојатно нема да може да оди ниту на ОИ Токио

Прочитај повеќе

Никола Билик шест месеци во аут

Австриецот мора на операција на коленото

Прочитај повеќе