Вести што го содржат тагот Словенија жени

Фаворитите паднаа како круши

Јужна Кореја ја преслуша Холандија, Полска беше подобра од Шведска, а Словенија ја совлада Франција

Прочитај повеќе

Лазовиќ го пропушта мундијалот

Вардаровата ракометарка нема да настапи на Светското првенство во Германија

Прочитај повеќе

Црномуреста Бугарка ќе игра за Словенија

Родена е во Грција, мајка и е Бугарка, татко и е од Нигерија. Ќе игра за Словенија

Прочитај повеќе