Вести што го содржат тагот Миркуловски

Миркуловски: ЕП не е доведено во прашање

Плејмејкерот на репрезентацијата ќе паузира околу еден месец

Прочитај повеќе

Миркуловски се повреди, ќе мора на пауза

Репрезентативниот бек ќе мора да паузира во следниов период

Прочитај повеќе

Вецлар спреми замена за Миркуловски

Швајцарец доаѓа на позиција среден бек во Вецлар

Прочитај повеќе

Прекинат мечот на Миркуловски и Вецлар во Бергишер

Средбата меѓу Бергишер и Вецлар е прекината поради интервенција на Брза помош на трибините

Прочитај повеќе

Миркуловски останува играч-тренер во Вецлар!

Убава вест од Германија, Миркуловски ќе игра и следната сезона

Прочитај повеќе