Вести што го содржат тагот Миркуловски

Миркуловски: Ова е мојот последен меч

Последниот меч на Миркуловски и Лазаров, мора да биде запечатен со пласман на СП

Прочитај повеќе

Миркуловски солиден, Магдебург спаси глава

Лидерот во Бундес лигата успеа со пресврт да победи во Вецлар

Прочитај повеќе

Миркуловски: На двата баража сме 50-50

Македонија има тешки противници, но воедно и противници против кои можеме да играме и да се надеваме на пласман на СП

Прочитај повеќе

Миркуловски: Ова е мојата последна сезона

Филип Миркуловски најави крај на кариерата. Ова беше последното големо натпреварување како играч

Прочитај повеќе

Миркуловски: Ќе играм и на баражите!

Македонија ќе има поддршка од големиот борец Филип Миркуловски и во следните две репрезентативни акции

Прочитај повеќе